Psychoterapeuta

Pracuję jako psychoterapeuta od kilku lat, zajmując się pomaganiem ludziom z różnego rodzaju problemami emocjonalnymi oraz trudnościami życiowymi. Wiedzę i doświadczenie zdobywałam współpracując zarówno z osobami dorosłymi, jak również z dziećmi i młodzieżą, między innymi w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz w Komisji do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, prowadząc grupy terapeutyczne, a także psychoterapię indywidualną.

Jako dobry psycholog i psychoterapeuta, posiadam wieloletnie doświadczenie zawodowe, dlatego też w zależności od potrzeb zgłaszających się do mnie osób, jestem w stanie zaproponować odpowiednią metodę leczenia, umożliwiającą rozwiązanie konkretnego problemu. Prowadzona przeze mnie psychoterapia opiera się przede wszystkim o model psychodynamiczny, mający na celu pomóc pacjentowi w rozumieniu rzeczywistości wewnętrznej i zewnętrznej, a także ułatwiający wypracowanie dojrzałych wzorców funkcjonowania.

Na psychoterapię do gabinetu w Wejherowie zapraszam wszystkie osoby poszukujące profesjonalnej pomocy psychologicznej. Zajmuję się między innymi takimi problemami, jak:

Na czym polega rola psychoterapeuty?

Pracując jako doświadczony psychoterapeuta, działający głównie na terenie Wejherowa i Rumi, od lat zajmuję się leczeniem różnego rodzaju trudności psychicznych, wykorzystując do tego celu psychologiczne metody oddziaływania na psychikę pacjentów. Ukończyłam specjalistyczne studia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym (spec. psychologia kliniczna człowieka), odbyłam wymagane staże, a także poddaję swoją pracę regularnej superwizji przez akredytowanego superwizora.

Ważnym warunkiem pracy psychoterapeuty jest przestrzeganie kodeksu etycznego zawodu zaufania publicznego oraz medycznego. Dlatego działając jako dobry psycholog, zawsze bezwzględnie przestrzegam tajemnicy lekarskiej, nigdy nie ujawniając jakichkolwiek informacji o procesie leczenia osobom trzecim (chyba, że pacjent osobiście zwróci się do mnie z taką prośbą). Dokładam wszelkich starań, aby moi pacjenci czuli się bezpiecznie, ujawniając poszczególne fakty i analizując uczucia ze swojego życia.

Jako psychoterapeuta nigdy nie oceniam swoich pacjentów moralnie, nie krytykuję ich, a także nie narzucam własnego systemu wartości. Moim zadaniem jest przede wszystkim niesienie pomocy osobom zmagającym się z różnego rodzaju trudnościami życiowymi, w zrozumieniu własnych problemów i wypracowaniu właściwych dla nich norm postępowania. Każda psychoterapia wygląda inaczej, ale każda ma na celu przyniesienie poprawy funkcjonowania pacjenta w życiu codziennym i otaczającym go społeczeństwie.

Kontakt

Psychoterapeuta Joanna Kożuch-Materek

84- 200 Wejherowo, ul. Wałowa 20/22

tel. 600 016 854
joanna.kozuch@wp.pl